Nincs engedélyezve a javascript.
Az életvilág mediatizálódása

Az életvilág mediatizálódása

Szállítás:
1-3 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 691 Ft
Borító ár:
2 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 691 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

A mindennapi élet nagy átalakuláson ment keresztül az utóbbi évtizedekben. Miközben a korábbi idők embereit javarészt a szemtől szembeni kommunikációk formálták, addig mi...
Leírás
Raktári kód:
218557
EAN:
9789636460198
Megjelenés:
2023.11.03.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
178
Tömeg [g]:
274
A mindennapi élet nagy átalakuláson ment keresztül az utóbbi évtizedekben. Miközben a korábbi idők embereit javarészt a szemtől szembeni kommunikációk formálták, addig mi egyre inkább igénybe vesszük az olyan médiumokat, technikai eszközöket és platformokat információszerzésre és kapcsolattartásra, mint az okostelefonok, a számítógépek, a közösségi média, az online hírportálok vagy az üzenetküldő szolgáltatások. A jelen életvilága mediatizálódik, s ez hatással van nemcsak az interakcióink formájára és tartalmára, hanem gondolkodásunkra és a világhoz való viszonyunkra is. Jelen könyv e korszakos átalakulást kívánja a szociológiai-társadalomtudományos, és különösen a fenomenológiai nézőpont alkalmazásával értelmezni. A kötet az életvilág mediatizálódásának szélesebb elméleti keretén belül értelmezi a társadalmi cselekvők tapasztalati mintázatait, tipikus élményeit az olyan területek kapcsán, mint a közösségi média különféle platformjai, az online meetingek és videótelefonálás, az online videójátékok, a self-tracking vagy a műholdas navigáció. Az életvilág mediatizálódási folyamatai ugyanakkor számos, az értelmes és jó élettel kapcsolatos kérdést is felvetnek, így ez a könyv annak is utána kíván járni, hogy vajon az életvilág mediatizálódása milyen új csapdahelyzeteket teremt, és milyen elvek alkalmazása jelenthet némi védelmet ezekkel szemben.

BERGER VIKTOR (1981), szociológus, a PTE BTK Szociológia Tanszékének oktatója. Publikációi felölelik a szociológiaelmélet, a szociológiai térelméletek és az online társadalmi jelenségek fenomenológiai értelmezésének témaköreit. Előző megjelent kötete a kiadónál: Térré szőtt társadalmiság - A tér kategóriája a szociológiaelméletekben (2018).
Vélemények