Nincs engedélyezve a javascript.
Teng Hsziao-Ping és Kína megreformálása
23.png
23.png

Teng Hsziao-Ping és Kína megreformálása

Fordító:

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
6 210 Ft
Borító ár:
6 900 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
5 037 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Ezra F. Vogel tisztában volt azzal, milyen nehéz fába vágja a fejszéjét, amikor elhatározta, hogy könyvet ír Teng Hsziao-pingről. Az apró termetű, de annál karizmatikusabb, "acélgyárnak" nevezett pekingi csúcsvezetőről ugyanis nem könnyű írni: amikor Teng az 1920-as évek Párizsában és később a sanghaji illegális munkásmozgalomban tevékenykedett, semmilyen írásos feljegyzést nem hagyott maga után.
Leírás
Raktári kód:
173894
ISBN:
9786155559297
EAN:
9786155559297
Megjelenés:
2018.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
898
Nyelv:
magyar
Ezra F. Vogel tisztában volt azzal, milyen nehéz fába vágja a fejszéjét, amikor elhatározta, hogy könyvet ír Teng Hsziao-pingről. Az apró termetű, de annál karizmatikusabb, "acélgyárnak" nevezett pekingi csúcsvezetőről ugyanis nem könnyű írni: amikor Teng az 1920-as évek Párizsában és később a sanghaji illegális munkásmozgalomban tevékenykedett, semmilyen írásos feljegyzést nem hagyott maga után. Ezzel nemcsak ellenségeinek, többek közt a Mao Ce-tung végnapjaiban tomboló "négyek bandájának" nehezítette meg a dolgát, hanem későbbi életrajzíróinak is. Ám az amerikai szerző vállalta a kihívást, s Teng pályájának részletes megrajzolása során imponáló felkészültségről tett tanúbizonyságot.
Műve egyszerre lenyűgöző elemzés és izgalmas korrajz, amely megmutatja, hogy amikor Teng 1992-ben háttérbe húzódott, már elérte, amit hazája újabb kori politikusainak másfél évszázadon át nem sikerült. Az "acélgyár" célkitűzéseinek konok és szenvedélyes követése által gyökeresen megreformálta Kínát, ideértve külvilághoz való kapcsolatát, kormányzati rendszerét és társadalmi szerkezetét. Leköszönése után az ország gazdasági szárnyalása folytatódott, az általa levezényelt strukturális átalakítás pedig - a Tienanmen téri vérfürdő ellenére - bő két évtizedig kitartott, s könnyen lehet, hogy több-kevesebb módosítással a távoli jövőben is hatni fog.

Ezra F. Vogel könyve fejezetről fejezetre mutatja be, hogy a Teng-féle korszakváltást egy zseniális államférfi rendíthetetlen akarata, a magasrendű konfuciánus hagyomány, az ország földrajzi-társadalmi méretei, az adott kor intézményei, a globális faluvá zsugorodó világ nyitottsága, a Kínai Kommunista Párt császárkort idéző "mandarinjai" és egy kreatív, büszke, szorgalmas nép nagyarányú erőfeszítései együtt tették lehetővé.
Vélemények