Nincs engedélyezve a javascript.
A peremvidék világbirodalma
A nevető Magyarország 2.
Rudolf trónörökös

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
3 354 Ft
Borító ár:
3 900 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 354 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Az Európa Könyvkiadó nagy sikerű szerzője, Brigitte Hamann, huszonöt évvel ezelőtt jelentette meg első művét, Rudolf trónörökös életrajzát, melynek nem sokkal később magyar fordítása is napvilágot látott.
Kedvencnek jelölöm
Szeretnék értesítést kapni, ha ismét rendelhető
Leírás
Raktári kód:
129407
ISBN:
9789630785105
EAN:
9789630785105
Megjelenés:
2008.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
644
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
720
Az Európa Könyvkiadó nagy sikerű szerzője, Brigitte Hamann, huszonöt évvel ezelőtt jelentette meg első művét, Rudolf trónörökös életrajzát, melynek nem sokkal később magyar fordítása is napvilágot látott. A bécsi történésznő az azóta eltelt negyed században sorra írta a Monarchia utolsó évtizedeit nemegyszer újszerű szemszögből láttató, élvezetes-olvasmányos kor- és jellemrajzait, felhasználva a kutató számára csak a legutóbbi időkben hozzáférhetővé vált eredeti naplókat, leveleket, egyéb dokumentumokat. Épp e legújabb források feltárása tette Hamann számára időszerűvé, hogy átdolgozza a Rudolf-monográfiát, még árnyaltabban ábrázolja Ferenc József egyetlen fiának, a Habsburg-trón művelt, tehetséges, széles látókörű örökösének alakját, és még hitelesebben indokolja meg modernizációs törekvéseinek kudarcát. Mert e reménytelenségbe torkolló életút igen határozott és kiforrott politikai-szociális elképzelésekkel és tervekkel kezdődött. A magyar olvasó számára különösen érdekes lehet, hogy a belpolitikai modernizáció egyik mintaképét Rudolf a liberális Tisza Kálmán magyar miniszterelnökben látta, s az osztrák konzervatívok elleni harcához Falk Miksa Pester Lloyd-ját is igénybe vette. Külpolitikai szimpátiái pedig - Andrássy Gyula irányvonalát követve - az angol trónörököshöz, a fiatal Clemenceau-hoz és a csak három hónapig uralkodó, "békepárti" német Frigyes császárhoz kötötték, hogy aztán II. Vilmos trónra lépésével végleg kirajzolódni lássa a Monarchiát minden oldalról fenyegető és vesztét okozó háború frontjait.

A mű első verziójához képest a szerző sokkal határozottabb véleményt mer megfogalmazni a "dicstelen mayerlingi véggel" kapcsolatban is, tényekkel cáfol meg nem egy, ma is élő legendát, és igyekszik érthetővé, ha nem is megbocsáthatóvá tenni a súlyosan beteg trónörökös kétségbeesett döntését.
Vélemények