Nincs engedélyezve a javascript.
Phix társasjáték 9-13 éveseknek

Phix társasjáték 9-13 éveseknek
Pszichológiai társasjáték kiskamaszok számára

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
10 311 Ft
Borító ár:
11 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
10 311 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Önbizalom-fejlesztő, kommunikációt elősegítő, lelki problémákat kezelő, pszichológus által készített társasjáték.
Leírás
Raktári kód:
198559
ISBN:
5999860412007
EAN:
5999860412007
Megjelenés:
2020.
Kötésmód:
doboz
Nyelv:
magyar

Önbizalom-fejlesztő, kommunikációt elősegítő, lelki problémákat kezelő, pszichológus által készített társasjáték.


A társasjáték fő témakörei:



  • Iskolai problémák

  • Barátok

  • Prevenció


Minden témakörben 20-20 db szülőkre, lányokra és ?úkra vonatkozó kérdés, tanács található, hiszen mindannyian más-más kamaszkori problémákkal találkoznak, és ezeket másképp élik át.

Témakör szerinti kártyák lányoknak és fiúknak:


A „lány” és „?ú” kártya egyik oldalán található a témakör szerinti kérdés. A kártya húzójának a homokóra megfordítása után 1 perce van a válaszadásra úgy, ahogyan ő gondolja. A másik kérdésre ugyanezen a kártyaoldalon a kamasznak kell válaszolnia úgy, ahogyan a szerinte helyes viselkedést, törekvést elképzeli abban a helyzetben. Szintén 1 perc áll a rendelkezésére.
A második válasz után elővesszük a kis füzetet az adott témakörhöz, és a megfelelő kártyaszámhoz lapozunk. Ott egy szövegrész található a pszichológus tanácsaival, hogy erre a kérdésre mi lenne a leginkább adekvát gondolat, reakció.


Témakör szerinti kártyák szülőknek:


Szülő kártya (Gyermekkori emlékek)
Itt a szülőnek vissza kell emlékeznie a gyermekkorára. Különböző problémák kerülnek előtérbe: otthoni problémák, csúfolódás, önbizalomhiány. Itt a szülőnek meg kell válaszolnia 1 percben, hogy mit érzett abban az adott szituációban, mikor annyi idős volt, mint amilyen korú most a gyermeke. Így a gyermek is megnyílik és őszintébb lesz, hisz látja, hogy nincs egyedül ezzel a problémával, a szülők is átmentek ezeken a testi-lelki válságokon! A másik kérdésre ugyanezen a kártyaoldalon a szülő mondja el, hogy szerinte mi lett volna a helyes viselkedés, törekvés abban a helyzetben. A második válasz után elővesszük a kis füzetet, az adott témakörhöz lapozunk, és felolvassuk az ott található szövegrészt, ami a pszichológus tanácsait tartalmazza.


A pszichológus tanácsait mindig hangosan olvassuk fel, hisz ezekből mindenki tanulhat!
Ha esetleg egy-egy témánál nem tudtok válaszolni a kártyán lévő kérdésre, nem gond. A pszichológus által írt tanácsok ezt „kiválthatják”.


Viszont ha a füzetet?,? mégsem szeretnétek használni ?a játék során?, azzal sincs semmi gond, csak beszélgessetek kedvetekre, és ?
akkor vegyétek elő, ha úgy érzitek szükségetek van ?a tanácsokra?.


Szülő kártya (Félelmek)
Itt azt boncolgatjuk, amitől egy szülő fél, illetve amitől félti a gyermekét. A kamasz belelát egy kicsit a szülő félelmeibe, remélhetőleg elgondolkodik rajtuk, és jobban megérti, elfogadja a szülő érzéseit. A szülő kártya egyik oldalán található a témakör szerinti kérdés. Itt a kártya húzójának a homokóra megfordítását követően 1 perce van a válaszadásra úgy, ahogyan ő gondolja. A másik kérdésre ugyanezen a kártyaoldalon a szülőnek kell válaszolnia úgy, ahogyan a szerinte helyes viselkedést, törekvést elképzeli az adott helyzetben. A második válasz után elővesszük a kis füzetet az adott témakörhöz, és a megfelelő kártyaszámhoz lapozunk, ahol egy szövegrész található a pszichológus tanácsaival, hogy mi lenne a leginkább adekvát, megfontolt cselekvés.





Vélemények