Nincs engedélyezve a javascript.
Pénzügyi vihar Európában és az Egyesült államokban

Pénzügyi vihar Európában és az Egyesült államokban

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
2 967 Ft
Borító ár:
3 450 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 967 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

A legendás üzletember legújabb könyvében a Financial Times és a New York Review of Books hasábjain megjelent tanulmányait foglalja össze. Közérthető magyarázatokkal világítja meg a gazdasági válságot. Kitér a hibás intézkedésekre, és nagy fejezetet szán az euróválság összetett problematikájának.

Leírás
Raktári kód:
912686
ISBN:
9789632443508
EAN:
9789632443508
Megjelenés:
2012.
Kötésmód:
keménytáblás, védőborítóval
Oldalszám:
208
Nyelv:
magyar
Tömeg [g]:
340

A legendás üzletember könyvében a Financial Times és a New York Review of Books hasábjain megjelent legújabb tanulmányai olvashatók. A 2008-as hitelválság és következményei című művének folytatásaként is felfogható bestseller közérthető magyarázatokkal, lényegre törő eszmefuttatásokkal világítja meg az amerikai és az európai piacokon – s ennek következtében a világgazdaságban – tapasztalható viharokat. Kitér a gazdasági összeomlást megalapozó hibás intézkedésekre, és nagy fejezetet szán az euróválság összetett problematikájának.


A szerzőről:


Soros György a Soros Fund Management elnöke és egyben a nyílt társadalmakat támogató globális alapítványhálózat létrehozója. Számos sikerkönyv szerzőjeként munkái közé tartozik: A 2008-as hitelválság és következményei, A globális kapitalizmus válsága, A nyílt társadalom, Az amerikai hatalmi lufi, A gyarlóság kora. Budapesten született, jelenleg New Yorkban él.


Részlet Soros György bevezetőjéből:


„A jövőkép elég szomorú, de biztosan van mód a megváltoztatására, végtére is a történelem nincs előre meghatározva. Magam is látok alternatívát. Ismét fel kell fedeznünk, mennyire fantasztikus vívmány az az Európai Unió, amely elképzelésként még olyan vonzó célt jelentett. Már majdnem sikerült is megvalósítanunk ezt a fantasztikus dolgot, amikor eltévedtünk. A hatóságok megfeledkeztek gyarlóságukról, és úgy kezdtek ragaszkodni a status quóhoz, mintha az szent és sérthetetlen lenne. A valósággá vált Európai Unió már alig hasonlít az egykor vonzó elképzelésre. Egyrészt antidemokratikus az elégedetlen választók szemében, másrészt irányíthatatlan, mivel képtelen kezelni az általa generált válságot.


Ezek olyan hibák, amelyeket orvosolni kell, és amelyek helyrehozatala igenis megvalósítható. Annyit kell mindössze tennünk, hogy ismét érvényre juttatjuk a nyílt társadalom elveit, miközben elfogadjuk, hogy az éppen uralkodó rend nincs kőbe vésve, és a szabályok is korrekcióra szorulnak.”

Vélemények