Nincs engedélyezve a javascript.
Hogyan döntünk?

Hogyan döntünk?
...és hogyan kellene

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
3 330 Ft
Borító ár:
3 700 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
3 330 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Az első könyv, amelyik az idegtudomány meglepő felfedezéseinek segítségével segít abban, hogy jobb döntéseket hozzunk.

Leírás
Raktári kód:
139569
ISBN:
9789630592024
EAN:
9789630592024
Megjelenés:
2012.
Kötésmód:
kartonált
Oldalszám:
280
Nyelv:
magyar

Az első könyv, amelyik az idegtudomány meglepő felfedezéseinek segítségével segít abban, hogy jobb döntéseket hozzunk.


Platón óta a filozófusok a döntéshozatalt vagy racionális, vagy emocionális folyamatként jellemzik: vagy tudatosan végiggondoljuk a problémát, vagy zsigeri érzéseink után indulunk.


Ahogy azonban a kutatók az idegtudomány legújabb eszközeinek segítségével egyre mélyebb bepillantást nyernek elménk fekete dobozába, egyre inkább világosabbá válik, hogy ez a felosztás nem tükrözi a valóságot. Legjobb döntéseink az értelem és az érzelem finoman adagolt keverékén alapulnak, ahol az arányok a helyzettől függnek. Ha például lakást vásárolunk, legjobb, ha hagyjuk, hogy tudattalanunk töprengjen a szóba jövő változókon. A részvények kereskedelmében azonban intuíciónk gyakorta zsákutcába visz. A siker titka annak meghatározása, hogy mikor melyik részét használjuk az agyunknak - ezt pedig csak úgy tudhatjuk meg, ha mind többször és mind jobban átgondoljuk saját gondolkodásunk mikéntjét.


A méltán világszerte ismert és a könyves sikerlistákat vezető szerző az ehhez szükséges eszközöket adja a kezünkbe ezzel a könyvvel, mely egyaránt épít a legfrissebb kutatási eredményekre és a valódi „döntéshozók" - pilóták, tőzsdei spekulánsok vagy éppen sorozatgyilkosok, pókerjátékosok és mások - tapasztalataira.


Lehrer bemutatja, miként használják eme új tudomány eredményeit nézhetőbb tévés vetélkedők készítésére, focimeccsek megnyerésére vagy éppen a katonai hírszerzés eredményességének javítására. A szerző két kérdésre keresi a választ, melyek a vállalatvezetőktől a tűzoltókig szinte mindenkit érintenek: Hogyan hoz döntéseket az emberi agy? És hogyan tehetjük jobbá ezeket a döntéseket?

Vélemények