Nincs engedélyezve a javascript.
Danny mesél - Ez nem az apu hangja!

Danny mesél - Ez nem az apu hangja!

Szállítás:
1-3 munkanap
Készleten
Korábbi ár:
2 691 Ft
Borító ár:
2 990 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 691 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

„Danny Bain az Egyesült Államokban született. 2010-ben teljesen véletlenül érkezett

Magyarországra. Budapestre azóta otthonaként tekint. Afrikai történeteket mond el egyedi mesemondó stílusban, Ghánából hozott hangszerén kísérve. Leül egy kis sámlira, a gyerekek köré gyűlnek. Figyelnek rá, a történetre, a zenére, és várják, hogy bekapcsolódhassanak. Hogy együtt „lelelézzenek”. Egy pillanat alatt közösséget teremt. Így röpül Danny-vel az előadásokon.” (Székely Andrea – igazgató, Veszprém Kabóca Bábszínház)

Leírás
Raktári kód:
140085
ISBN:
9786155587016
EAN:
9786155587016
Megjelenés:
2015.
Kötésmód:
keménytáblás
Oldalszám:
94
Nyelv:
magyar

A könyv egy nem szokványos mesegyűjtemény: az első történet Tanzániából származik, és a kamba törzsek szájhagyományában maradt fenn. A szalakóta hercegnőt több nép meséje ihlette, az utolsó sivatagban játszódó kaland pedig saját szerzemény. Ami közös bennük: afrikai tájakon játszódnak és Danny Bain más mesemondókéval összetéveszthetetlen hangján szólalnak meg. Összeköti őket egy titkos szál is: mindegyik szülőkről és gyermekeikről szól – a család fontosságáról. Tanulságos és izgalmas kalandra hívják az óvodásokat a szavannán, a dzsungelben és a sivatagban.


A könyvhöz tartozó CD-n Danny Bain egy afrikai hangszer, a balofon kíséretében adja elő a történeteket, melyeket hangos, délutáni mesehallgatásra ajánlunk 5 éven felülieknek.


A szerzőről:


Danny Bain 1986-ban született az Egyesült Államokban. Washingtonban nőtt fel, és a zene szeretete határozta meg sorsát. Zenészként a nyugati zenében nem használatos ütős hangszerek után kutatott Dél-Amerikában, majd Afrikában, és tanulmányútjai során sok inspirációt gyűjtött. A balofon (gyil) fortélyait a ghánai Dagara Music Center vendéghallgatójaként sajátította el, és hangszere későbbi útjai során is elkísérte. Egy véletlen folytán került Magyarországra.


2010 óta Budapesten él feleségével, Melindával, és a magyar fővárosra már otthonaként tekint. Zenei projektjei között a gyerekközönség is talál kedvére valót Danny repertoárjában: kétnyelvű előadás-sorozata, a Danny mesél határon innen és túl balofon kíséretében szólaltatja meg az általa gyűjtött, átdolgozott és szerzett afrikai meséket. Ritmus, dallam és történet összefonódik produkciójában. A Betűtészta Kiadónál megjelent Danny mesél – Ez nem az Apu hangja! ezek közül válogat. A CD mellékletes kiadvány a 2015. év legjobb 50 gyerekkönyve között szerepelt a Gyermekirodalmi Intézet értékelése szerint.


Az illusztrátorról:


Máray Mariann (1978-) az ELTÉ-n szerzett olasz-magyar szakos diplomát, majd a MOMÉ-n végzett grafikus szakon. Diplomamunkája egy általa tervezett tundrai hangulatú gyerekkönyv volt, amely az Inuit címet viselte. Számos népszerű képeskönyvet illusztrált, a bátor színhasználatban és formákban megjelenő naiv erőt a szellemességgel ötvözi. Alakjai szinte elválaszthatatlanok az illusztrált szövegektől. Az általa tervezett és illusztrált Danny mesél – Ez nem az Apu hangja! (2015) című könyv az év legjobb 50 könyve közé jutott a Gyermekirodalmi Intézet zsűrije által válogatott kiadványok között.

Vélemények