Nincs engedélyezve a javascript.
Az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat és alkotmány alapelvei
23.png
23.png

Az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat és alkotmány alapelvei

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
1 376 Ft
Borító ár:
1 600 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
1 168 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat és alkotmány olyan örök érvényű filozófiai igazságokon és éles politikai meglátások során alapul, amelyek kiállták az idő próbáját.
Leírás
Raktári kód:
127330
ISBN:
9789637340963
EAN:
9789637340963
Megjelenés:
2011.
Kötésmód:
puha
Oldalszám:
157
Nyelv:
magyar
Az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat és alkotmány olyan örök érvényű filozófiai igazságokon és éles politikai meglátások során alapul, amelyek kiállták az idő próbáját. Az Atlanti-óceán innenső oldalán, saját alkotmányos rendszerünk újragondolása idején történelmi lehetőségünk, de felelősségünk is, hogy a világ legrégebben hatályos alkotmányának sikeréből tanuljunk, hiszen ahogy azt már az amerikai forradalmár, Thomas Paine is felismerte 1776-ban, „Amerika ügye széles értelemben az egész emberiség ügye”.
Ebben a könyvben Matthew Spalding, a Heritage Foundation B. Kenneth Simon Center for American Studies igazgatója közérthető módon mutatja be az amerikai alkotmányozás történelmi útját, amely végül elvezetett a jogállami rendszer, a republikanizmus és a szabadság eszméjében rejlő alapvető filozófiai igazságok mint alapelvek elismeréséig.
2013. április 13-án 270 éve született THOMAS JEFFERSON amerikai államférfi, filozófus és építész. Azt iskolai tanulmányaiból remélhetőleg mindenki tudja, hogy ő szövegezte meg a Függetlenségi Nyilatkozatot, majd ő volt az Egyesült Államok harmadik elnöke. Már önmagában ez is elég lenne a halhatatlansághoz, de ő építészként is megállta a helyét, saját kastélya és a Virginiai Egyetem tervezésével "a középületépítés első nagy nemzeti irányát indította útnak". Emellett a korabeli tudomány eredményeit kiválóan alkalmazva gazdálkodott, gyárat igazgatott, foglalkozott matematikával és természettudományokkal, s beszélt vagy hat idegen nyelvet. S múlhatatlan érdeme, hogy ő vette meg Napóleontól Louisianát. De szükség is volt a területre, hiszen a ma félelmetes világhatalom akkoriban jószerivel Washington 15 mérföldes körzetére korlátozódott, ott élt a franciaországinak az ötödét kitevő ötmilliós amerikai lakosság döntő része. Az akkori politikusok is jóval szerényebb körülmények között tevékenykedtek mint manapság, s Thomas Jefferson még közülük is kirítt vagány hanyagságával. Elnökként is gyakran járt például lovon, amint akkoriban írták: "elvi kérdést csinál belőle, hogy amikor a Kapitóliumba kell mennie, hogy a közügyek miatt a nemzet képviselőivel találkozzék, egy szál lovon menjen, melyet a pajtába vezet, s egy karóhoz köt". (Kalendárium Press)
Vélemények