Nincs engedélyezve a javascript.
A pénz felemelkedése (2. kiadás)
23.png
23.png

A pénz felemelkedése (2. kiadás)

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
5 198 Ft
Borító ár:
5 775 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
4 216 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

Dohány, fitying, lé, lóvé, steksz, suska, zseton, zsozsó: bárhogyan nevezzük, a pénz így is, úgy is számít. A pénz felemelkedésében Niall Ferguson rávilágít arra, hogy a pénzügy nemcsak az emberiség fejlődésének alapja, hanem a világtörténelem állandó háttere is egyben.
Leírás
Raktári kód:
912453
ISBN:
9789632445403
EAN:
9789632445403
Megjelenés:
2014.
Kötésmód:
puhatáblás ragasztott
Oldalszám:
424
Nyelv:
magyar

Dohány, fitying, lé, lóvé, steksz, suska, zseton, zsozsó: bárhogyan nevezzük, a pénz így is, úgy is számít. A keresztények szerint minden rossznak gyökere a pénz iránti szerelem, a hadvezérek számára a háborúk mozgatórugója, a forradalmároknál a munka béklyója. A pénz felemelkedésében azonban Niall Ferguson rávilágít arra, hogy a pénzügy nemcsak az emberiség fejlődésének alapja, hanem a világtörténelem állandó háttere is egyben.
Az ókori Babilontól egészen napjaink Hongkongjáig éppen olyan fontos szerepet játszik a hitelezés fejlődése a társadalom felemelkedésében, mint bármelyik technológiai újítás. Az olasz reneszánsz tündöklésének anyagi hátterét a bankok teremtették meg, a kötvénypiacok pedig a hétéves háborútól kezdve az amerikai polgárháborúig számos konfliktus döntő tényezőivé váltak.


Niall Ferguson a rá jellemző lelkesedéssel és közérthetőséggel magyarázza el az olvasó számára, hogy a francia forradalom okait miért abban a tőzsdei buborékban kell keresnünk, amely egy elítélt skót gyilkos miatt alakult ki. Hasonlóképpen azt is bemutatja, hogy a világ hatodik leggazdagabb országának tartott Argentína a pénzügyi kudarcok eredményeként miként vált mára infláció tépázta csődtömeggé, és a pénzügyi forradalomnak köszönhetően hogyan válik a világ legnépesebb, de szegény országa egyetlen generáció alatt világhatalommá. A pénzügyi történelem legfontosabb tanulsága azonban az, hogy előbb-utóbb minden buborék kipukkad, a mérleg a pesszimista eladók oldalára billen, és a mohóságot félelem váltja fel, éppen ezért akárhogy megy is éppen a sorunk, a pénz történetét most a legaktuálisabb megismerni.
Vélemények