Nincs engedélyezve a javascript.
A halál útvesztője

Jelenleg nem rendelhető
Korábbi ár:
2 592 Ft
Borító ár:
2 880 Ft
Rendeléskor fizetendő online ár:
2 592 Ft
Árakkal kapcsolatos információk:

Borító ár: A könyvön szereplő, a könyv kiadója által meghatározott ár

Korábbi ár: Az elmúlt 30 nap legalacsonyabb ára

Rendeléskor fizetendő online ár: A rendeléskor fizetendő ár

Bevezető ár: Megjelenés előtt leadott megrendelésre érvényes ár

A LEGKEGYETLENEBB KÉRDÉS: ÉLNI VAGY ÉLNI HAGYNI? A Delmak–O különös telep egy különös bolygón, ahol furcsa társaság verődik össze, eltérő képzettségű és látásmódú emberek, akik...
Leírás
Raktári kód:
913992
ISBN:
9786155442537
EAN:
9786155442537
Megjelenés:
2014.
Kötésmód:
puhakötés ragasztva
Oldalszám:
208
Nyelv:
magyar
A LEGKEGYETLENEBB KÉRDÉS: ÉLNI VAGY ÉLNI HAGYNI? A Delmak–O különös telep egy különös bolygón, ahol furcsa társaság verődik össze, eltérő képzettségű és látásmódú emberek, akik nagyrészt elöljáróik utasítására jöttek ide, bár akad olyan is, aki az ima erejével. Amikor a csoport tagjai megpróbálják kideríteni a telep voltaképpeni célját, mégpedig a felettük keringő műhold segítségével, megoldhatatlan technikai problémába ütköznek. Csapdába esnek: sem elmenni nem tudnak, sem segítséget hívni. Végérvényesen magukra maradnak. Hamarosan bizarr, erőszakos események sora veszi kezdetét. Mintha a bolygó puszta légköre paranoiát és pszichózist okozna, minek következtében a kis közösség tagjaiként egymásra utalt emberek ahelyett, hogy összefognának, egymás ellen fordulnak. És ezúttal még az ima sem segít; úgy tűnik, Isten vagy nincs jelen, vagy el akarja pusztítani teremtményeit. Philip K. Dick 1970-es regénye egyszerre metafizikai thriller és az istenség természetéről való elmélkedés.
A szerzőről
Philip K. Dick
Philip K. Dick
Philip Kindred Dick amerikai sci-fi író művei életében nem örvendtek nagy népszerűségnek, annak ellenére sem, hogy ő volt az a szerző, aki alapjaiban változtatta meg a tudományos-fantasztikus műfajt: írásait a fősodortól eltérően nem tudományos tényekre, hanem metafizikai alternatívákra építette. Írásainak középpontjában a valóság, az emberiesség és az önazonosság áll. Az ember a fellegvárban című regényével elnyerte a Hugo-díj a legjobb regénynek elismerést.
Élete utolsó éveiben elérte azt, amit korábban nem sikerült neki: több regényéből sikeres film is készült, egyebek között a Ridley Scott által rendezett és Harrison Ford nevével fémjelzett Szárnyas fejvadász (1982).
Ismert művei: Az ember a fellegvárban (1962), Palmer Eldritch három stigmája (1965), Álmodnak-e az androidok elektronikus bárányokkal? (1968), Ubik (1969), Csordulj könnyem, mondta a rendőr (1974), VALIS (1981)
Vélemények